Ekonomi

5 bin liralık acil ihtiyaçlar için Halkbank’tan anında kredi! Başvurular başladı

Halkbank tarafından kredi mini kampanyası duyuruldu ve bu kampanya ile acil ihtiyaçlar için 5 bin liraya kadar kredi verilebildiği belirtildi. Bu kredi kampanyasında uygulanan faiz oranı ve vade sayısı da paylaşıldı.

FAİZ ORANI

Banka tarafından yapılan açıklamada 5 bin liraya kadar olan nakit ihtiyaçları için aylık yüzde 1,71 faiz oranı ve bütçeye uygun geri ödeme seçenekleri ile 10 ay vadeli kredi kullandırılabileceği ifade edildi.

GERİ ÖDEME SEÇENEKLERİ

Halkbank tarafından yapılan açıklamada “5.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,71 faiz oranıyla tahsis ücretli olarak kullanabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi ve geri ödemelerin şu avantajlar ile yapılabileceği bildirildi:

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli

ÖRNEK ÖDEME VE BAŞVURU 

Kredi için başvuru yapacak olan vatandaşların Halkbank şubeleri üzerinden işlemlerini yapabilecekleri belirtildi ve 5 bin lira kredi örnek ödeme kapsamında 10 ay vade ve 26,25 lira tahsis ücreti yüzde 1,71 faiz oranı doğrultusunda aylık ödeme 558 lira oluyor.

Örnek ödeme hakkında Halkbank tarafından bir açıklama yapıldı ve şu ifadelere yer verildi:

Yıllık maliyet oranı,faiz,tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

(*) Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 5.000 TL 10 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için 10 aylık sigorta primi 13,17 TL’ dir.

Halkbank, gerektiğinde kampanya şartlarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.