Gündem

40 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs önlemleri kapsamında aşılama programı hızlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, peş peşe aşılama grubuna dahil olan meslek gruplarını açıkladı. Bakan Koca ayrıca aşı yaşının 40’a indiğini duyurmuştu. Bakan Koca, ”Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz.” ifadelerini kullanmıştı. Bu kapsamda, 40 yaş ve üstü vatandaşlara da aşı randevuları verilmeye başladı.

AŞI YAŞI 40’A İNDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz” dedi.

MHRS, E-NABIZ, TELEFONLA AŞI RANDEVUSU ALMA

Aşı randevusu almak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra ‘aşı randevusu’ ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

E-Nabız aşı randevusu almak için tıklayınız…

MHRS giriş için tıklayınız…  

BAKAN KOCA’DAN YENİ AÇIKLAMA

Bakan Koca son dakika yaptığı açıklamada, ”750.000 kişi bugün, 11 Mart 2020’den sonraki hayatlarının belki de en mutlu anlarını yaşayacak.” ifadelerini kullandı.