Gündem

40 bin TL’lik promosyondan sonra, 40 bin TL’lik ikramiye haberi geldi! THY, hesaplara ikramiyeleri yatırmaya çoktan başladı…

Kurum ve kuruluşların maaşlı çalışanlarının maaşlarına yönelik bankalardan talep ettiği promosyonlarda çıta 40 bin TL’ye kadar yükselmişti. Bu kez 40 bin TL’lik ödeme yapacak olan kurum bankalar değil, Türk Hava Yolları (THY) oldu. Personellerine ikramiye ödemesi yapmaya hazırlanan THY, 2022 yılı ikramiye tutarını ve ikramiyelerin ne zaman hesaplara geçeceğini kamuoyu ile paylaştı.

THY’NİN 2022 YILINDA PERSONELLERİNE VERECEĞİ İKRAMİYE BELLİ OLDU

Çalışma şartları ve ödenen ücretler bakımından oldukça tatmin edici tutarları belirlemeye devam eden Türk Hava Yolları (THY), bu kez iştirak şirketlerinde ve diğer görevlerde çalışan personellerine verilecek olan ikramiyeler için harekete geçti. 2022 yılı için ödenecek olan ikramiyeleri bugün itibariyle personellerinin hesaplarına aktarmaya başladığını duyuran THY, ikramiyelerin ay sonuna kadar personellerine ulaşmış olacağının altını çizdi. Öte yandan bu yılın ilk altı ayında elde ettiği net karı 11 milyar 375 milyon lira olarak kamuoyuna duyuran THY, personellerine ödeyeceği 2022 yılı ikramiyeleri için de kesenin ağzını açtı.

İKRAMİYEYE İLİŞKİN AÇIKLAMA THY BASIN MÜŞAVİRİNDEN GELDİ

Türk Hava Yolları’nın (THY) iştirak şirketlerinde ve diğer görevlerde çalışan personellere vereceği 2022 yılı ikramiyesine dair ilk açıklama THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’den geldi. Konuyla ilgili çalışmaların sonlandığını ifade eden THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, çalışma konumuna göre kurum personellerine 30 bin TL ile 40 bin TL arasında ikramiyesi ödemesi gerçekleştirileceğini duyurdu. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün konuyla ilgili açıklamalarında; “Başarımızı ailemizle birlikte kutlamaya devam ediyoruz. İştirak şirketlerimizde çalışan şef arkadaşlarımıza 40, diğer görevlerde katkı sağlayan arkadaşlarımıza ise 30 bin TL ikramiye veriyoruz. Ödemeleri ay sonunda hesaplarında olacak. Hayırlı olsun” ifadeleri yer aldı.