Gündem

4 günlük sokağa çıkma yasağı mı uygulanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı telekonferans yolu ile bir araya gelirken gündemde 4 günlük sokağa çıkma yasağı olduğu öğrenildi. Kabine toplantısında normalleşme sürecinin işleyişi tartışılırken alınan bilgilere göre de bazı illere seyahat yasağının kaldırılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye, koronavirüs salgını ile mücadelede normalleşme evrelerine girerken Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplatısı bugün telekonferans yolu ile 7. kez yeniden bir araya gelecek.

4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI UYGULANACAK?

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre; Erdoğan’ın alınacak haftalık kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacağı toplantıda, salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da içine alan 16-17-18-19 Mayıs’ta 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması ve son toplantıda seyahat yasağının kaldırıldığı 7 kente yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

BAKAN SOYLU TAKİP EDECEK

Diğer iller için de kademeli ve kontrollü esnetme formüllerinin gündeme geleceği kabinede, 7 ilde son bir haftada yaşanan durumun yanı sıra kurallara uygun hareket edilip edilmediği konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu brifing verecek.