EkonomiGündem

4 gün içinde yaptırmayan trafiğe çıkamayacak: Banka hesabı üzerinden ödemenizi yapabilirsiniz!

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ile ilgili açıklama yapıldı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemesi için son 4 gün kaldığı açıklandı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV Ocak taksitini ödeyemeyenler trafiğe çıkamayacak. Banka hesapları üzerinden yapacağınız ödemede ilk taksitte hesap üzerinden 4 taksit yapabilirsiniz.

TAKSİT SAYILARI FARKLI OLABİLİR

Bankalar mobil uygulamaları ya da Gib.gov.tr üzerinden yapılan MTV borç ödeme seçeneklerinde taksit sayıları farklılaşabiliyor. Bazı bankalar 2 taksit yaparken bazıları 4 taksite kadar ödemeyi taksitlendirebiliyor.

MTV ÖDEME SEÇENEKLERİ

Çalışılan bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı yada Gib.gov.tr üzerinden kolayca MTV ödeme için işlem yapılabiliyor. Bankaya ya da Vergi dairesine giderek uzun kuyruklar ve iş yükü oluşturmak yerine kredi kartıyla MTV ödeme gerçekleştirilebiliyor.

MTV ödemesi kredi kartının hesap kesim tarihi sonrası yapıldığı takdirde ödeme bir ay daha öteleniyor. Örneğin, hesap kesim tarihi 17/01/2023 olan kredi kartı sahibi 18/01/2023 tarihinde yaptığı ödeme ile süresi 1 ay daha uzamış oluyor.

Bankaların kampanya tarihleri dışında yapılan ödemeler cezaya giriyor ve taksit imkanından yararlanılamıyor. Bu noktada belirtilen tarihler arasında ödeme yapılması önemlidir.