Gündem

35 Milyon Kişi Corona Virüsüne Yakalanacak !

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani corona virüsü hakkında yaptığı açıklamalarında 30 ile 35 milyon kişinin daha corona virüsü hastalığına yakalanacağını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Başkent Tahran’daki Koronavirüsle Ulusal Mücadele Kurulu toplantısı sonrasında bir konuşma yaptı. Ruhani konuşmasında corona virüsü salgını hakkında değerlendirmelerde bulunarak İran’da 5 aydır devam eden salgın hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

35 MİLYON KİŞİ

Ruhani açıklamalarında İran Sağlık Bakanlığının açıkladığı rapora göre ülke genelinde şu ana kadar yaklaşık 25 milyon kişinin vorona virüsüne yakalandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki aylarda 30 ila 35 milyon İranlı daha Kovid-19’a yakalanma riskiyle karşı karşıya”

Ruhani açıklamalarının devamında corona virüsü salgınının risk teşkil etmeyi sürdüreceğini belirterek ülkede gelecek aylarda salgın nedeniyle hastaneye yatırılacakların da 2 kat artmasının öngörüldüğünü vurguladı.

İran’da şu ana kadar 14 bin civarında kişinin hayatını kaybettiğini ve 200 bin civarında kişinin hastaneye yatırıldığını hatırlatan Ruhani, halka, kurallara uyarak salgınla mücadeleye yardımcı olmaları çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu