İzmir Haberleri

33. Uluslararası İzmir Festivali başlıyor

Bizet’in Fransız yazar Merimee’nin eserinden yarattığı Opera literatürünün en sevilen yapıtlarından Carmen, bu kez karşımıza Flamenco yorumuyla gelecek. Etkinlik 30 Mayıs 21.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.


Hislerini ifade etmenin ve bunları dinleyicilerle paylaşmanın en iyi yolunun Fado olduğuna inanan Ana Lains 11 Haziran günü, saat 21.00’de AASSM’de vereceği konserde son albümü “Portucalis” i seslendirecek.

KIZLARAĞASI’NDA OPERA

33. Uluslararası İzmir Festivali, izleyicilerini 12 Haziran günü İzmir’in en güzel tarihi mekânlarından biri olan Kızlarağası Hanı’nında ağırlayacak. Nihat Demirkol ‘un 2017’de Bas Alparslan Mater ile kurduğu “Bas Allaturca” ve 2018’de Soprano Oya Ergün ile birlikte oluşturduğu “Soprano Allaturca”, Festival için “ilk kez ve özel olarak” Soprano/Bas Alaturca adıyla bir araya gelecek. Adını opera tarihine altın harflerle yazdıran La Diva Turca- Leyla Gencer filminin İzmir galası 17 Haziran günü 21.00’de Elhamra Sahnesi’nde yapılacak.

ŞANGHAY FİLARMONİ İLE KAPANIŞ

Festival, 1 Temmuz akşamı klasik müzik dünyası içinde hızla yükselen Şanghay Filarmoni eşliğinde dahi piyanist Fazıl Say’ın konseri ile sona erecek. Şefleri Liang Zhang yönetiminde başarıdan başarıya koşan Orkestra AASSM’de saat 21.00 de başlayacak konserde Beethoven ve Dvorak’ın eserlerini seslendirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı