Gündem

33 şehidimizin ardından Cumhurbaşkanından ilk açıklama geldi!

Alınan son dakika bilgisine göre İdlib'e yapılan hain saldırıda 33 şehit vermemizin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. İletişim Başkanlığından gelen açıklamaya göre "Şehitlerimizin kanları asla yerde bırakılmayacak" ifadelerinde bulundu.

İdlib’te yapılan hava saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit oldu. İdlib’te 33 şehidimizin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ilk açıklama geldi.

İLETİŞİM BAŞKANI KONUŞTU
İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Erdoğan, “Sayıları milyonu bulan insanları sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorununa bir de askerlerimizin kanları eklendi.

“ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK”
İdlib’de Rusya’nın desteklediği Esed rejiminin gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucunda 33 askerimiz şehit düştü, 32 askerimiz ise yaralandı. Yaralı askerlerimiz Hatay’da hastaneye kaldırılırken Erdoğan’dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi. İletişim Başkanlığı kanalıyla açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” dedi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, sayıları milyonu bulan insanları sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorununa bir de askerlerimizin kanlarının eklendiğini belirtmiş, şehitlerimizin kanlarının asla yerde bırakılmayacağını vurgulamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, doğrudan ülkemize saldırıldığı bir ortamda, rejimin her unsurunun Türkiye için meşru hedef olduğunu ve ateş altına alınacağını kaydetmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye heyetinin Ankara’da önerdiği çerçevede bir an önce kalıcı bir ateşkes ilan edilmesini ve rejimin Soçi Muhtırasına uymaya mecbur edilmesini beklediklerini dile getirmiştir.

“YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEYE KARAR VERİLMİŞLERDİR”
Sayın Cumhurbaşkanımız, bu tür saldırıların Türkiye’yi İdlib konusundaki yaklaşımından geri çevirmediği gibi, tam tersine daha da kararlı hale getirdiğini belirtmiş, Astana Süreci’nin taraflarının ve uluslararası toplumun sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, en kısa sürede bir araya gelerek yüz yüze görüşmeye karar vermişlerdir.”