Gündemİzmir Haberleri

32 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Emrah Apartmanı’nda çalışmalar bitti!

İzmir'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde çok sayıda bina yıkıldı. Yıkılan binalar arasında olan Emrah Apartmanı'nda son kişinin de cansız bedeninin çıkarılmasıyla çalışmalar sonlandırıldı. Yıkılan apartmanın ankazından 32 kişinin cansız bedeni çıkarılırken, 15 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

İzmir depreminde 32 kişiye mezar olan Bayraklı ilçesinde bulunan Emrah Apartmanı’nda son kişinin de cansız bedeninin çıkarılmasıyla çalışmalar sonlandırıldı. Yıkılan apartmanın ankazından 32 kişinin cansız bedeni çıkarılırken, 15 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

Sabahın ilk ışıklarına kadar enkaz altında nefes arayan ekipler, 14 yaşındaki İdil’in ardında enkazdan sevdirici haber gelmedi.

32 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARILDI

Sabaha karşı çıkartılan 1 kişinin cansız bedeniyle Emrah Apartmanı’nda çalışmalar sonlandırıldı. Çalışmalar kapsamında Emrah Apartmanı’nda 15 kişi enkazdan yaralı olarak çıkartılırken, 32 kişi de hayatını kaybetti.

İNŞAATIN ENKAZINI KALDIRMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAK

AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasının ardından enkazda arama ve kurtarma çalışmasına katılan tüm ekipler enkazdan çekilerek görevi belediye ekiplerine bıraktı. Belediye ekipleri de 32 kişiye mezar olan ve moloz yığınına dönüşen inşaatın enkazını kaldırmak için çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu