Ekonomi

31 Mayıs’a kadar uygulanacak: Doğal gaz faturası ödeyecek binlerce vatandaşı ilgilendiriyor!

Doğal gaz faturası ödemesi yapmak durumunda olan binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Yapılan açıklamaya göre, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar uygulanacak. Bu tarihe kadar vatandaşlar vade farksız taksitle ödemeden faydalanabilecekler.

Kış aylarında binlerce kişi doğal gaz faturalarını ödemekte zorlanabiliyor. Bu kapsamda İGDAŞ duyuruda bulundu. Yapılan duyuruda, 31 Mayıs 2023’e kadar taksitle fatura ödeme kampanyası hakkında bilgilendirmeye yer verildi.

Söz konusu duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

İGDAŞ ile bankalar arasında varılan anlaşmalar çerçevesinde, tek çekim işlemlerde “kredi kartına vade farksız taksitle doğal gaz faturası ödeme” uygulaması bu yıl da devam ediyor.

İGDAŞ, abonelerine yönelik fatura ödemelerinde tek çekim işlemlerde vade farksız kredi kartı taksit kampanyası için 17 banka ile anlaştı.1 Ekim 2022- 31 Mayıs 2023 dönemini kapsayan kredi kartına taksit kampanyasında taksit sayısı bankalara göre 2 ila 5 arasında değişiyor.

Halk Bankası, faturalar için 5 taksit fırsatı sunarken, Yapı Kredi ve İş Bankası 4; Albaraka, Alternatifbank, Denizbank, Garanti Bankası, ING Bank, Kuveyt Türk, Odeabank, QNB Finans Bank, TEB ve Türkiye Finans bankaları 3; Akbank, Vakıf Katılım ve Vakıfbank ise 2 taksit olanağı sunuyor.

Kampanya katılım noktaları: İGDAŞ vezneleri, İGDAŞ Mobil, www.igdas@igdas.istanbul