Ekonomi

31 Ağustos’a kadar 5 kuruş! Belli saatlerde geçerli

İstanbul’da deniz ulaşımı arttırmak ve esnek çalışma saatlerini teşvik etmek için indirim yapıldı. Yapılan açıklamalara göre; vapur ücretleri 31 tarihine kadar 5 kuruş olarak uygulanacak. İndirim belli saatler arasında geçerli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü deniz ulaşımı ile ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre; Vapur kullanım ücretleri belli saatler arasında 5 kuruş olarak uygulanacak. Ancak Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş, Adalar’da bu indirim geçerli olmayacak. Saat 10.00 – 16.00 saatleri arasında uygulanacak indirim hakkında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, indirimin gerekçesini deniz ulaşımı arttırmak ve esnek çalışma saatlerini teşvik etmek olarak duyurdu.

İşte İmamoğlu’nun o açıklaması:

Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Daha çok vapur, daha çok deniz ulaşımı. Şehir Hatları vapurlarımızın kullanım ücretlerini, deniz ulaşımını yaygınlaştırmak ve esnek çalışma saatlerini teşvik etmek amacıyla 31 Ağustos tarihine kadar 10.00-16.00 saatleri arası 5 kuruşa düşürdük.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler