Gündem

30 Ağustos corona virüsü vaka tablosu açıklandı mı? İşte Türkiye’deki vaka sayısı

Türkiye’de vaka sayısı bin 500’ün üzerine çıktı. Bu nedenle 30 Ağustos corona virüsü vaka tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı son tabloyu yayınladı mı? Türkiye’de kaç vaka var?

Corona virüsü salgı dünyada ve Türkiye’de gündem olmaya devam ediyor. Türkiye’de artan vakalar vatandaşların endişelerinin artmasına neden oluyor. Bu nedenle güncel vaka tabloları araştırılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 Ağustos tablosu hakkında yaptığı değerlendirmede ağır hasta sayısının arttığını söylemişti. Peki, 30 Ağustos vaka tablosu açıklandı mı? Türkiye’de kaç vaka var?

30 Ağustos corona virüsü tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından henüz 30 Ağustos vaka tablosu yayınlandı.Yapılan 91 bin 302 test sonucunda bin 482 kişinin daha test sonucu pozitif çıktı.Bakan Koca tablo değerlendirmesinde,”Düne göre daha az test talebi oldu. Ancak buna rağmen 1.482 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Bu durum kaybettiğimiz canların sayısını da artırıyor. Mücadeleyi ancak hep birlikte yürütürsek başarabiliriz. Güç tedbirde.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

29 Ağustos vaka tablosu

Bakan Koca 29 Ağustos vaka tablosu için “Toplamda 7 milyona yakın test yaptık. Bugün aktif hasta sayımıza 546 kişi daha eklendi. Kaybettiğimiz hasta sayımız toplamda 6.000’den fazla. Ağır hasta sayımızda artış devam ediyor. Tedbirlere uymada gevşek olamayız. Güç tedbirde.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu