Eğitim

3 Mayıs’ta sınavlar başlıyor mu? Bakan Selçuk açıkladı!

Türkiye’de corona virüsü salgını döneminde milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim görüyor. Vakaların artması ile beraber öğrencilerin sınavla ilgili olarak merakları arttı. 3 Mayıs’ta başlaması planlanan sınavlar ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. Bakan Selçuk açıklamasında, “3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız. “ ifadelerini kullandı.

Pandemi nedeniyle eğitim ile ilgili değişikler yapılıyor. Yüz yüze eğitim ve sınavların vaka sayısına bağı olduğu bu dönemde Bakan Selçuk tarafından önemli bilgilendirmelerde bunuldu.

3 Mayıs’taki sınavlara ilişki açıklama yapan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

“Riskin düşük seviyede de olsa dikkate alınması gerektiğini eğitim bilimciler olarak kendi içimizde değerlendirip böyle yapıyoruz. O yüzden açıp kapatmalar oluyor. 3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız.”