Ekonomi

3. Fazda 1 milyon 13 bin 287 haneye ödeme yapıldı! 4. faz sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan corona virüsü salgını nedeniyle, ihtiyaç sahiplerine 1000 TL pandemi destek yardımı sağlanacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından 3 fazda sosyal yardım ödemeleri yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. faz için 1 milyon 13 bin 287 haneye ödeme yapıldığını duyurdu. Peki, 4. Faz sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de ekonomik olarak sıkıntı yaşayan vatandaşlara çeşitli destekler sağlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından salgında sıkıntı yaşayan vatandaşlara, 1000 TL pandemi destek yardımı sağlanacağını açıklamış ve bu açıklamanın ardından ödemeler yapılmaya başlanmıştı. Dün . Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından twitter üzerinden yapılan paylaşımda, “ Covid-19’la mücadele sürecinde dönemsel ihtiyaç sahiplerine 11,5 milyar TL destek sağladık. Denildi.

Bakan Selçuk’un paylaştığı tabloda, sosyal destek programının 1. fazıyla 2 milyon 111 bin 254 haneye 2 milyar 111 milyon 254 bin lira, 2. fazıyla 2 milyon 316 bin 10 haneye 2 milyar 316 milyon 10 bin lira, 3. fazıyla 1 milyon 13 bin 287 haneye 1 milyar 13 milyon 287 bin lira ödendiği görüldü. Bunun üzerine vatandaşlar tarafından 4. Faz ödemeleri merak konusu oldu. Peki, 4. Faz için başvurular nasıl yapılır?

4. Faz İçin Başvurular Nasıl Yapılır?

Devletin Pandemi 1000 TL desteğine başvuran vatandaşlar, kendilerine ödenek çıkıp çıkmadığını e-Devlet üzerinden öğrenebilir ve yine başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilirler.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,

2 olan vatandaşların Salı,

4 olan vatandaşların Çarşamba,

6 olan vatandaşların Perşembe,

8 olan vatandaşların Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Kimler destekten faydalanamaz?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce kimlerin destekten faydalanamayacağını belirttiği açıklamasında, “Onlar kimlerdi? Faz 1 ve faz 2’ye başvurup halihazırda 1000 lirayı vermiş olduklarımız. Hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli başvurularını değerlendirmeye almayacağımızı belirtmiştik başvuru esnasında.” İfadelerini kullanmıştı.

BAŞVURU YAPMAK VE SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.