GündemSağlık

3 Ekim koronavirüs tablosu yayınlandı! Rakamlar hala yükselişte

Tüm Türkiye'nin merakla takip ettiği koronavirüs tablosu yayınlandı. Verilere göre hasta sayısında düne göre artış gözlenirken, koronavirüs yüzünden vefat edenlerin toplam sayısı da yükseldi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronavirüs verileri tüm halk tarafından takip ediliyor. İnsanlar her gün ne kadar yeni vaka olduğu, her gün ne kadar insanın tedavi edildiğini bilmek istiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. 3 Ekim’de açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 1502 yeni vaka tespit edildi, vefat sayısı ise 59 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 384’e, toplam vaka sayısı ise 323 bin 14’e yükseldi.

İYİLEŞEN HASTA SAYISI 1211 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1211 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 283 bin 868’e yükseldi. Toplam test sayısı 10 milyon 711 bin 883, ağır hasta sayısı 1470, hastalarda zatürre oranı yüzde 6.4 oldu.

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 1.502 yeni hastamız var. 59 can kaybımız var. Ağır hasta sayımız kontrol edilebilir seviyede seyrediyor. Yeni hasta sayısını azaltmak zorundayız. Bunun yolu tedbirlere birlikte uymak. Birlik olursak sonunda yenilen virüs olacak” ifadelerini kullandı.