Gündem

3. doz aşıyla ilgili flaş karar: Girişlerde aşı zorunlu oldu!

Koronavirüsle mücadele devam ederken, Omicron varyantının ortaya çıkmasıyla vakalar tırmanışa geçti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maçlara giriş için alınan yeni kararı duyurdu. Alınan karara göre, maçlara girişte 3. doz aşı şart olacak. Bu kapsamda, 3. doz aşı olmayanlar maçlara alınmayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığıı geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.”