Gündem

3 aydır tedavi gören Prof. Dr. Turgut Zileli hayatını kaybetti!

3 aydır hastanede tedavi gören Prof. Dr. Zileli’nin dün gece hayatını kaybettiği öğrenildi. Merhum Bülent Ecevit’in tedavisini yürüten Zileli’nin çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybettiği açıklandı. Prof. Doktor Zileli’nin vefatı ardından Türk Nöroloji Derneği başsağlığı mesajı yayımladı.

Türk nöroloji camiasının önemli isimlerinden olan Prof. Dr. Turgut Zileli çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün akşam hayatını kaybetti. 24 yıl Başkent Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Zileli 98 yaşında hayata gözlerini yumdu. Zileli’nin cenazesinin ise yarın ikindi namazı sonrası Bilkent Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi. Prof. Dr. Zileli’nin ölümü ardından Türk Nöroloji Derneği başsağlığı mesajı yayımladı.

Türk Nöroloji Derneği tarafından yayımlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemizde nörolojinin gelişimi ve tüm ülkeye dağılan nörologların yetişmesinde çok değerli katkı ve emeği olan hocamız Prof. Dr. Turgut Zileli’yi 22 Mart 2021 tarihinde kaybetmiş bulunuyoruz. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan akademik hayatını, 1997 yılından günümüze kadar Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde genç doktor ve uzmanların eğitiminin çok önemli olduğunu her zaman vurgulayarak özveri ile sürdüren değerli hocamızı daima saygıyla ve sevgiyle, onun yetiştirdiği doktorlar olarak gururla anacağız. Tüm nöroloji topluluğunun başı sağ olsun”