Gündem

28 Haziran Türkiye corona virüsü vaka tablosu! Güncel vefat ve iyileşen sayısı

Sağlık Bakanlığı tarafından günlük vaka tabloları yayınlamaya devam ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bu veriler ışığında değerlendirmelerini sosyal medyadan paylaşıyor. Peki, 28 Haziran Türkiye corona virüsü vaka tablosu açıklandı mı?

Çin’den dünyaya yayıldığı iddia edilen corona virüsü bugüne kadar 10 milyon 169 bin 378 kişinin enfekte olmasına neden olurken, 502 bin 801 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Türkiye’de de ilk kez 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü vakaları henüz son bulmuş değil. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden güncel vaka tabloları yayınlanma devam ediliyor. Peki, 28 Haziran corona virüsü vaka tablosu açıklandı mı?

28 Haziran güncel tablo

Sağlık Bakanlığı güncel veri tablosunu yayınladı. Bugün yapılan testler sonucunda bin 356 vaka daha tespit edildi. Bakan Koca tarafından yapılan değerlendirmede, “Yeni tanı konan kişi sayısında düne kıyasla 16, bir önceki güne kıyasla 40 azalma var. Bugün iyileşen toplam vaka sayımız, dünkünden 571 kişi düşük. Vaka sayılarını azaltmada yeterince hızlı, mücadelede tam tedbirli değiliz. Yaz, rehavete neden olmamalı.” ifadeleri kullanıldı.

27 Haziran corona virüsü vaka tablosu

27 Haziran corona virüsü tablosunda Türkiye’de son olarak uygulanan 45 bin 213 test sonucunda, bin 372 kişinin daha virüse yakalandığı öğrenilmişti. Covid-19 nedeniyle 17 kişinin hayatını kaybettiği kaydedilirken, virüsten kurtularak sağlığına kavuşanların sayısı ise bin 984 olarak verildi.

Bakan Koca sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede,”İyileşenler, tanı konanlardan 612 fazla. Dünkü sayı 96’ydı. Son 14 günde tanı konanların %5,68’i 17 yaş ve altından. %63’ü 25-45 yaş grubundan. Bugünkü tanı sayımız dünkünden 24 az. Azalma sürekli olursa bu hızda bile 2 haftada 1.000’in altına inebiliriz.” İfadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler