Ekonomi

28-29 Temmuz’da emekliye 3 ayrı ödeme yapılacak!

Milyonlarca emekli zamlı Temmuz maaşları ve bayram ikramiyeleri için gün sayıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere maaş ve ikramiyelerin ne zaman yatırılacağını duyurdu. Ayrıca emekli sandığına bağlı olan emeklilere 3 ödeme birden yapılacağı açıklandı.

Yaklaşık 13 milyon emekli Kurban Bayramı ikramiyeleri ve zamlı Temmuz maaşları için merakla açıklama bekliyordu. Beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin,SSK’lı emekliler için 17-26 Temmuz tarihleri arasında yatırılacağını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamalarda emekli sandığı kapsamında olanlara 3 ödeme birden yapılacağı belirtildi.

3 ödeme birden

Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlar ağustos ayına ilişkin aylıklarını, temmuz aylık farkını, ağustos aylıklarını ve bayram ikramiyelerini birlikte alacaklar.Bu kapsamda olan vatandaşlara ödemeler 28-29 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Bankalara göre tarih değişiyor

Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde emekli maaşını çekenlere 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde emekli maaşını çekenlere 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak. Diğer bankaları kullanan emeklilere ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

İlgili Makaleler