Gündem

27 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Bugünkü vaka ve ölüm sayısı kaç?

Türkiye'nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Peki, 27 Ekim bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara uyarıda bulunarak, ”Ağır hasta ve aktif hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız. Mücadele birlikteliği tedbirleri istisnasız uygulamaktan geçiyor. Salgına karşı organize olalım.” dedi.

27 EKİM TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 2.209

Yeni Vefat sayısı: 76

Bugünkü test sayısı: 127.651

Bugünkü iyileşen sayısı: 1.511

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Bugün tespit edilen 2.209 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 1.827’ye yükseldi. Ağır hasta ve aktif hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız. Mücadele birlikteliği tedbirleri istisnasız uygulamaktan geçiyor. Salgına karşı organize olalım.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu