Gündem

26 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı! Bugünkü vaka sayısındaki düşüş dikkat çekti

Türkiye’nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı. Peki, 26 Aralık bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor. Bugünkü vaka tablosunda açıklanan vaka sayısı 15 binlere kadar düştü.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 253 oldu, vaka sayısı ise 15.118 oldu. Bugünkü yeni hasta sayısı da 3.002 . Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Vaka sayısı, aktif vaka sayısı ve hasta sayısı düşmeye devam ediyor.” dedi.

26 ARALIK TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 15.118

Yeni Vefat sayısı: 253

Bugünkü test sayısı: 178.872

Bugünkü iyileşen sayısı: 23.231

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bugün tespit edilen 3.002 yeni hasta var. Vaka sayısı, aktif vaka sayısı ve hasta sayısı düşmeye devam ediyor. Ağır hasta sayımızdaki düşüş de devam ediyor. Bu güzel haberleri sürekli hale getirecek olan aşılama programı etkisini gösterene kadar mücadele.