EkonomiGündem

2500 TL ve üstü maaş alan emeklilere 7500 TL verilecek: Duyuru yapıldı!

Emeklilere yapılan ödemelerle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Emekli promosyon miktarları değişti. Bankalar, emekli vatandaşı kendi bankasına çekmek için peş peşe açıklamalarda bulunuyor. Milyonlarca emekli ilgilendiren güzel haber geldi. Akbank, emekli maaşını kendi bankasına taşıyan emeklilere 7500 TL vereceğini duyurdu.

Tüm emeklileri ilgilendiren karar alındı. Milyonlarca emekliye 7500 TL geri ödemesiz para verilecek. Bankalar emekliyi kendi bankasına çekebilmek için promosyon ödemesi miktarına zam yaptı. Akbank, 7500 TL’ye kadar ödeme yapıyor. Akbank’a emekli maaşını taşıyanlar 7500 TL kazanacak. 7 bin TL promosyon ödemesinin yanına 500 TL chip para veriliyor. Bununla birlikte ödeme miktarı 7.500 TL’ye çıkıyor.

7 BİN TL PROMOSYON ÖDEMESİ

Aylık 1499 TL maaş alanlara 4.650 TL

Aylık 1.500 TL – 2.499 TL arasında maaş alanlar 5.800 TL

Aylık 2.500 TL ve üzerinde maaş alanlara 7.000 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

EMEKLİ MAAŞI NASIL TAŞINIR?

Sadece T.C. kimlik numaranızı gösteren kimliğinizle birlikte size en yakın Akbank Şubesine gelerek emekli maaşınızı hemen Akbank’a taşıyabilirsiniz.

PTT şubelerinden alacağınız e-devlet şifrenizle ya da Akbank İnternet’teki e-devlet yönlendirmesi aracılığıyla www.turkiye.gov.tr adresine girerek, banka değişikliği işleminizi yapabilirsiniz.

Akbank müşterisi olup SGK emekli maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız ve maaşınızda promosyon ve kredi blokesi bulunmuyor ise Şubeye gitmenize gerek kalmadan Akbank Mobil ve İnternet veya 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile emekli maaşını bankamıza taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz.