Gündem

25 Kasım’a kadar yapılması gerekiyor! Aracı olanlar dikkat!

İstanbul’da ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu bu yıl erken getirildi. Alınan bilgilere göre İstanbul Valiliği tarafından ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu 25 Kasım’a çekildiği açıklandı.

“SÖK TAK İŞLEMİNİ 500 LİRAYA YAPIYORUZ”

Oto lastikçisi Yasin Dağcı , “Bizde yoğunluk bir haftadır sürüyor. Normalde resmiyette 1 Aralık’tı, 25 Kasım’a çekildi. 25 Kasım’a kadar ticari araçların kış lastiğinin takılması zorunlu. Şu anda yoğunluğumuz devam etmekte. Bir takım lastiğin sök tak işlemini 500 liraya yapıyoruz. Lastik almak isteyenler için ise fiyatlar adedi için bin 500 lira ile 3-4 bin lira bandına kadar çıkıyor” İfadelerini kullandı.

“55 DAKİKADIR SIRA BEKLİYORUM”

Şoför Ömer Faruk Tellioğlu, “55 dakikadır sıra bekliyorum, 30 dakika daha sürecek gibi gözüküyor. Kış lastiği uygulaması 25 Kasım olarak belirlendiği için tabi çok kısıtlı bir zaman var. Pazar günü de malum meteorolojinin açıkladığı verilere göre kar yağışı olacağı beklenmekte, biz de bu sebeple hem can güvenliği hem trafik güvenliği açısından bir an önce lastiklerimizi değiştirme arzusundayız ve sıra beklemekteyiz” dedi.Filo kiralama firması yetkilisi Serhat Yılmaz, “Pazar günü kar yağacağından dolayı, sürekli de uzun yol yapıyoruz bu sebeple değişim için geldik. Biraz geçe bıraktık. Biz filo firmasıyız, anlaşmamız vardı burayla randevulu şekilde fakat randevumuz olmasaydı en az 2-3 saat sıra bekleyecektik.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda da şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan otobüs şoförleri, kış lastiğine geçiş için sıraya girdi. Otogarın peron bölümünün alt katında yer alan oto tamircisi ve lastikçilerin olduğu bölüme gelen otobüsler, katta yoğunluk oluşturdu.