Muharrem İnce Yeni Seçim Vaatlerini Açıkladı

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kendi memleketi olan Rize'de yeni seçim vaatlerini açıkladı. Bak ne yaptım! Mal varlığımı açıkladım. 5 sene sonra yeniden vereceğim diyen İnce, ''Heryıl 10 bin gence, eğitim için yurtdışı'' vaatlerinde bulundu.

24 Haziran 2018 Erken Seçimi 11.05.2018, 14:32 11.05.2018, 16:49
Muharrem İnce Yeni Seçim Vaatlerini Açıkladı

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Evveli gün Edirne'deydim. Dün Hakkari'deydim, dün akşam Trabzon'daydım. Şimdi Rize'deyim. Yarın Antalya ve Denizli'deyim.

Türkiye'nin barışmaya ve normalleşmeye ihtiyacı var. Kimseyi ayırmadım. Bütün adaylara başarılar diledim. Erdoğan'a Rize'ye gideceğim deyince 'selam söyle' dedi. Üzerimde kalmasın, Erdoğan'ın selamı var. Bir bütün halinde ülkeyi savunacağız.

​Biz bize yakışanı yapacağız, kavga etmeyeceğiz. 81 milyon iri, diri olacak. Beraber olacak. Sen beraber olacaksın ki, Batı'ya kafa tutabilesin.

Fransa, dini kitabımızla dalga geçiyor. Güçlü bir Türkiye olsa, Fransa bu terbiyesizliği yapabilir mi? Allah'ın izni, milletin izniyle, ben cumhurbaşkanı olduğumda önce içerde birlik, sonra Avrupa'ya karşı mücadele edeceğiz hep birlikte.

Rizeli sandığa gittiğinde torunu da unutmayın. 24 Haziran'da bir şarkı söyler gibi geleceğiz. Bu ülkeyi baştan sona kucaklayacağız. Gençlere sesleniyorum; evlatlarım, öğrencilerim. 24 Haziran'da meydanlarda kavga eden değil, quantum, endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Endüstri 4.0'ı kaçırırsan 250 sene kaybedersin.

Cumhurbaşkanı olduğumda her yıl 10 bin genci en iyi eğitimi almaları için yurt dışına göndereceğim.

Şu anda Türkiye'nin bilgisayar mühendisi sayısı 10 bin, 5 yıl içinde 100 bin olacak.

AK Partili anneler, sizin çocuklarınızı iyi yetiştireceğim. İmam hatip açılsın mı, çılsın. Onlar da bu memleketin evladı. Benim AK Partili bacım, çocuğunu imam hatipe gönder ama üniversite sınavında kaçıncı oluyor ona bir bak. Bilim lazım bize, teknoloji, uygarlık lazım.

Üniversite öğrencilerine19 Mayıs'ta, 29 Ekim'de 500'er lira burs vereceğiz. KPSS, ALES, var da var. 81 milyonluk ülke kendi insanına bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun o devlete. Sınav parası olmayacak, damga vergisi olmayacak.

Diyor ki bana, meydanlarda ekonomi konuşacak mısın? Elbette. Ben dedemin memleketinden sesleniyorum, ben TV'de tartışmaya hazırım. Ekonomi, tarım, dış politika hepsine hazırım.

Ekonomi 10 numara ise dolar niye yukarı çıkıyor? Borsa neden düşüyor? İşler madem iyi de insanlar neden geçinemiyor? Maaşı aldın, bordroyu buraya koy. Yarım kilo peynir, zeytin, biraz deterjan al. Sonra fişi ve bordroyu yan yana koy. Aynı marketten bir kez daha birdahaki ay alışveriş yap. Fişleri karşılaştır farkları anlarsınız. Ekonomi bu işte.

Diyor ki bana, ekonomi konuşacak mısın? İstiyorlarsa 6 adayın altısı da çıkalım, ben hazırım. Dedemin memleketinden bildiriyorum, ben hazırım. İster tarım, ister güvenlik, hepsine hazırım.

Yorumlar (0)
10°
açık