banner123

Muharrem İnce'nin İstanbul mitingine kaç kişi katıldı? Maltepe miting alanı kaç kişilik?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Mitingi yapacağı Maltepe sahilindeki miting alanının kapasitesi konusunda daha önce AK Parti mitinginde gündeme gelmişti. Bugün ise Muharrem İnce'nin Maltepe yaptığı miting ile Maltepe miting alanı gündeme geldi. Muharrem İnce'nin İstanbul Maltepe mitingine kaç kişi katıldı? İstanbul mitingin de mi İzmir mitingine mi daha çok katılım oldu? Bu soruların tüm cevabı haberimizde...

24 Haziran 2018 Erken Seçimi 23.06.2018, 13:43 23.06.2018, 14:54
Muharrem İnce'nin İstanbul mitingine kaç kişi katıldı? Maltepe miting alanı kaç kişilik?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, seçim çalışmaları kapsamındaki 107. ve son mitingine katılmak isteyenler, Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'na gelmeye başladı.

MUHARREM İNCE SAYI VERDİ

İnce yaptığı açıklamada, 'Sahnenin önünde 1 milyon insan varsa 1 milyon kişi de sahnenin arkasında duruyor. Bu 49. günde 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama medya vermemekte ısrarlı. Hele bir TRT var, parayı bizden alıyor Erdoğan’ın borazanlığını yapıyor.' ifadelerini kullandı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, 24 Haziran seçimi kampanyası kapsamındaki son mitingi için Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'na girişler başladı.

GÜNDOĞDU MEYDANI HAKKINDA BİLGİLER

Gündoğdu Meydanı, İzmir'in Konak ilçesinin Alsancak semtinde yer alan, şehrin Konak Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı'yla birlikte en önemli meydanlarından biridir. Şehirdeki birçok organizasyon, konser, miting ve kutlama burada gerçekleşir.

1999 yılında 1. Kordon'un İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin denizi doldurma düzenlemesiyle doldurularak kazandırılmıştır. 1. Kordon'un Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır. Ali Çetinkaya Bulvarı da Gündoğdu Meydanı'na çıkar.

İstanbul'un çeşitli semtlerinden deniz ve karayolu ile miting alanına gelenler, arama noktalarından sonra içeri alınıyor.

TRAFİĞE KAPALI DURUMDA

Mitinge gelenlerin Türk bayrakları ile Atatürk ve İnce'nin fotoğraflarını taşıdıkları görüldü. Miting nedeni ile Maltepe Sahil yolu kısmen trafiğe kapalı durumda.

YAĞMUR SÜRPRİZİ

Öğle saatlerinde aniden başlayan yağmur nedeniyle alana gelenler ıslanmaktan  kurtulamadı. Hazırlıklı gelenler şemsiyelerini açarken bazıları ise pankart ve afişlerin altına sığındı.

İSTANBUL MİTİNGİ'NE KAÇ KİŞİ KATILDI?

Muharrem İnce'nin bir TV programında yaptığı açıklamada, '' Tahminim İstanbul'daki mitinge katılım 2 milyon olur'' demişti. Bugün yaptığı açıklamada ise 5 milyon kişinin katıldığıni ifade etti.


HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Muharrem İnce'nin, 51 günlük seçim maratonunun 107. ve son mitinginin yapılacağı Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'ndaki hazırlıklar tamamlandı.

Oluşturulan kontrol noktalarından alana girişler sağlanırken, alana 80 metre genişliğinde, 20 metre derinliğinde platform kuruldu, birçok bölgeye LED ekranlar ve ses sistemleri yerleştirildi.

400 BASIN MENSUBU TAKİP EDECEK

Gazeteciler için 40 metre uzunluğunda iki ayrı bölümden oluşan basın tribünü hazırlandı. Basın platformunda canlı yayınlar için mini stüdyo alanları kuruldu. Canlı yayın araçları basın platformunun hemen arkasındaki alana yerleştirildi. Mitinge, yaklaşık 400 yerli ve yabancı basın mensubu akredite oldu.

6 AMBULANS BEKLİYOR

Alan çevresinde iki bebek çadırı ile yaşlı ve hastaların dinlenebilmesi için bir çadır oluşturuldu. Ayrıca, alan çevresinde 6 ambulans hazır bekletiliyor.

BAYRAK, ŞAPKA VE 1 MİLYON SU

Miting alanına giriş kapılarına yakın yerlerde bayrak ve şapka dağıtımı yapılıyor. Alanın çevresinde dağıtıma hazır yaklaşık 1 milyon su bulunduruluyor.


13.00'TE BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin saat 13.00'te başlaması bekleniyor.

MALTEPE MİTİNG ALANI KAÇ KİŞİLİK?

Maltepe sahilinde 400 metre genişliğinde ve 3,5 kilometre uzunluğunda 1 milyon 200 bin metrekarelik alana yapılan dolgunun ardından oluşturulan Maltepe Parkı, 2 milyon kişiyi ağırlayabilecek kapasitede...

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Öte yandan miting nedeniyle bazı yollar saat 08.00 den itibaren trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada “Cumartesi günü saat 13.00’deki miting için saat 08.00’dan itibaren miting bitimine kadar Turgut Özal Bulvarı (Maltepe sahil yolu) (Büyükyalı köprüsü ile Piri Reis Caddesi kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar trafiğe kapatılacak. Sürücülerin Büyükyalı Caddesi, Maltepe Bağdat Caddesi ve D-100 karayolunu kullanmaları tavsiye edildi” denildi.

Yorumlar (0)