İYİ Parti İzmir adayları belli oluyor. İzmir 1. Bölgede Aytun Çıray, 2. bölgede Musavat Dervişoğlu ilk sıra

İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları belli oldu. İzmir 1. Bölge ve 2. bölge ilk sıra milletvekili adayları için Aytun Çıray ve Musavat Dervişoğlu ilk sırada yer aldı.

24 Haziran 2018 Erken Seçimi 20.05.2018, 21:54 21.05.2018, 18:30
İYİ Parti İzmir adayları belli oluyor. İzmir 1. Bölgede Aytun Çıray, 2. bölgede Musavat Dervişoğlu ilk sıra

İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları belli oldu. İzmir 1. Bölge ve 2. bölge ilk sıra milletvekili adayları için Aytun Çıray ve Musavat Dervişoğlu ilk sırada yer aldı.

İYİ PARTİ İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI

Dursun Müsavat Dervişoğlu

Yıldırım Ulupınar

Mehmet Tezkan

Çiğdem Özer

Osman Ertürk Özel

Osman Varol

Bülent Kırılmaz

Serap Özöktem

Ülkü Doğan

Hüseyin Hakan Işık

Burcu Bostancıoğlu

İbrahim Dönertaş

Kadir Gürel

Gizem Albaş

İYİ PARTİ İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI

Aytun Çıray

Mustafa Kerpişci

Şengül Hablemitoğlu

Hüsmen Kırkpınar

Behice Yıldız Ünsal

Metin Dökmeciler

Anıl Selek

Nadir Gergin

İlker Gül

Salih Atakan Duran

Hayrı Köseoğlu

Ülkü Doğan

Murat Cem Özdemir

İYİ PARTİ İZMİR 1. BÖLGE'DE İLK SIRADA AYTUN ÇIRAY

Kulis bilgilerine göre 1 Kasım 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2. Bölge’den kontenjan adayı olarak seçilen ve partinin kuruluşunda istifa ederek kurucular arasına yer alan İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray bu kez 1. Bölge 1. sırada listede yer buldu.
İzmir 1. Bölge 2. sırada ise Genel Başkan yardımcılarından Şenol Bal var. Bal daha önce MHP’den İzmir Millevekili seçilmişti. İzmir 2. Bölge 3. sırada ise işadamı İbrahim Dönertaş yer aldı.

İYİ PARTİ İZMİR 2. BÖLGE İLK SIRADA MUSAVAT DERVİŞOĞLU

İYİ Parti İzmir 2. Bölge’de ise listesinde güçlü isimlere yer verdi. Listenin ilk sırasında İzmirlilerin yakından tanıdığı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılarından Müsavat Dervişoğlu ilk sırada. 2. sırada ise İzmir’de partinin örgütlenmesinde büyük emeği geçen ve aday olmak için il başkanlığından istifa eden Yıldırım Ulupınar yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise yine İzmirlilerin yakından tanıdığı siyasetçilerden Hüsmen Kırkpınar olabileeği iddia ediliyor.

İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER'İN ELİNDE 25 SÜRPRİZ İSİM
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener milletvekili adaylarını belirlemek için eve kapanıp büyük bir titizlikle listelere üzerinde çalıştığı ifade edildi. Meral Akşener’in elinde kamuoyunda ses getirecek 25 kişilik bir liste olduğu ifade edildi.

İLKER BAŞBUĞ İDDİASI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Partinin kurucu üyelerinden eski Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Aytun Çıray'ın ise İzmir'den aday olması bekleniyor. Akpınar, "İlker Başbuğ Paşa İYİ PARTİ istanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olmustur. Hayirli olsun" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Büyükçekmece Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Akpınar, Twitter hesabı üzerinden eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un İstanbul ikinci bölgeden aday olacağını yazdı.

BAŞBUĞ'DAN YALANLAMA GELDİ

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İYİ Parti’den milletvekili adayı olacağına ilişkin iddialara yönelik açıklama yaptı.

Kişisel twitter hesabından tek cümlelik bir açıklama yapan Başbuğ “Milletvekili adayı olacağıma ilişkin olarak medyada yer alan haberler doğru değildir” dedi

MEHMET SALİM ENSARİOĞLU İZMİR’DEN ADAY GÖSTERİLEBİLİR
AK Partili Galip Ensarioğlu’nun amcası, Doğru Yol Partisi’nde (DYP) uzun yıllar siyaset yapan, Devlet eski Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu’nun İzmir’den aday gösterilebileceği iddia edildi.  

Yorumlar (0)