2018 Kütahya seçim sonuçları| İttifakların oy oranları ne oldu?

Son dakika Kütahya seçim sonuçları 2018 haberleri sayfamızda. Oylar sayılırken diğer illerde olduğu gibi Kütahya Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı oy oranı, Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu merak ediliyor. Peki Kütahya'da bugün seçim sonucu ne? Recep Tayyip Erdoğan mı, Muharrem İnce mi yoksa Meral Akşener mi önde? Tüm detaylar sürekli güncelenen seçim ekranımızdan ulaşabilirsiniz...

2018 Kütahya seçim sonuçları| İttifakların oy oranları ne oldu?

Sandıklar kapandıktan sonra gözlerin çevrildiği seçim sonuçları için ilk veriler gelmeye başladı. Kütahya seçim sonuçları ve oy oranları da merak ediliyor. Peki Kütahya seçim sonuçları ne? Hangi parti ya da ittifak önde? Millet İttifakı oy oranı, Cumhur ittifakı oy oranı nasıl şekillendi? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan yüzde kaç oy aldı? Muharrem İnce ve Meral Akşener'in oy yüzdeleri ne durumda? 

KÜTAHYA SEÇİM SONUÇLARI PARTİLERİN VE İTTİFAKLARIN OY ORANLARI

Kütahya'da 1.588 sandıkta toplam 419.508 seçmen milletvekili seçimleri ve cumhurbaşkanlığı secimleri için sandığa gitti. Kütahya seçim sonuçlarını, Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu ile ittifakların oy oranlarını sürekli güncellenen bu sayfada bulabilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz. 1 Kasım 2015 genel seçim sonuçlarına göre AK Parti'nin yüzde 67.6 oy alarak 4 milletvekilinin tamanını aldığı Kütahya'daki durumu ne?

1 KASIM VE 7 HAZİRAN KÜTAHYA SEÇİM SONUCU

Kütahya'da yaklaşık 1.588 sandıkta oy kulanan toplam 419.508 seçmen genel sonuçları etkileycek bir oran. 1 Kasım 2015 genel seçimleri öncesinde yapılan 7 Haziran 2015 seçimlerinde bölgede AK PARTİ yüzde 67,61ile 251.0672, MHP yüzde 15,82 ile 58.7543, CHP yüzde 12,37 ile 45.9314, SAADET yüzde 1,30 ile 4.8395 ve BBP yüzde  0,73 ile 2.720 kişiden oy aldı. 24 Haziran seçimlerinde ise ilk kez seçim ittifakı sistemi uygulanacağı için bu kes sonuçların nasıl değişeceği de diğer illerde olduğu gibi merak ediliyor. 

KÜTAHYA'DA MİLLETVEKİLİ SEÇİLENLER

Peki Kütahyalılar millevekili seçiminde kimlere oy verecek? İşte partilerin seçim 2018 milletvekili adayları... 

AK Parti:

Mustafa Şükrü

Nazlı Vural Kavuncu

İshak Gazel

Ahmet Tan

KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2018

Ahmet Tan

İshak Gazel

Ceyda Çetin Erenler

Mustafa Özbey

Mehmet Kaymaz

KÜTAHYA CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Fazıl Kasap

Şeref Han

Zeliha Aksaz Şahbaz

Mehmet Aydın Uzun

Rıdvan Çakır

KÜTAHYA MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ahmet Erbaş

Erol Alpertürk

Rıza Kenan

Selahattin Uslu

Sedat Kabaağaç

KÜTAHYA İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Nihat Kula

İbrahim Emre Karaa

Hüseyin Çakır

Mehmet Emin Baş

Aynur Sezer

KÜTAHYA HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Abdurrahman Adıyaman

KÜTAHYA SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ÖMER FARUK EVREN

FATİH BOZAN

NURULLAH GÜNGÖR

HASAN ÖZBAL

RÜMEYSA POYRAZ

İLÇE İLÇE KÜTAHYA SEÇİM SONUÇLARI 2018

Kütahya'ın 13 ilçesinin seçim sonuçlarını ve oy dağılımını karar.com'dan sizlere aktarıyoruz. Hangi ilçeden ne kadar oyun kime verildiğini görmek ve detaylı bilgileri görüntülemek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. 

Son dakika Kütahya seçim sonuçları 2018 haberleri sayfamızda. Oylar sayılırken diğer illerde olduğu gibi Kütahya Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı oy oranı, Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu merak ediliyor. Peki Kütahya'da 24 Haziran seçim sonucu ne? Recep Tayyip Erdoğan mı, Muharrem İnce mi yoksa Meral Akşener mi önde? Tüm detaylar sürekli güncelenen seçim ekranımızdan ulaşabilirsiniz...
 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 16:56
YORUM EKLE