Gündem

23 yaşındaki adam bebeğini öldürdü!

23 yaşındaki adam bebeğini şiddetli şekilde sallayarak ölmesine neden oldu. Genç adam yaşanan korkunç olayda bebeğinin rahatsızlandığı öne sürerek hastaneye götürdü ve başını çarptığını söyledi. Ancak doktorlar durumu anlayıp polise bildirdi. 

Avustralya’da 23 yaşındaki adam bebeğini geceleri düzenli olarak uyumadığı için şiddetli şekilde sallayarak ölüme neden oldu. Minik bebeğin travma sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Cani baba ise hapis cezasına çarptırıldı.

Yaşanan korkunç olayda kızının rahatsızlığını ileri sürerek hastaneye götüren adam kızının başını bir yere vurmuş olabileceğini söyledi. Hemşireler beyin sarsıntısı ihtimali olduğunu söyleyerek doktora yönlendirdi.

Çocuğun bileklerinde morarma izleri olduğunu fark eden doktorlar durumu polise bildirdi. Yapılan incelemelerde çocuğun şiddete maruz kaldığı tespit edildi. Tedavi altına alınan çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çocuğun ölümünün ardından tutuklanan babası cezaevine konuldu. Önemli nörolojik bozukluk yaşayan çocuğun babanın şiddetli sarsması sonucu hayatını kaybettiği adli tıp raporlarıyla ispatlandı. Daha sonra baba Harris, çocuğunu bir kaç kez salladığını itiraf etti.

Cezaevine konulan Brandon Lee Harris’in 10 yıldan az olmayacak şekilde hapis ile cezalandırılması bekleniyor.

İlgili Makaleler