Gündem

23 Nisan’da 3 günlük tam kapanma gündemde! AVM’ler, kalabalık yerler…

Türkiye’de koronavirüsle mücadele devam ederken, vaka sayılarındaki endişeli artış da sürüyor. Vakaların alarm vermesiyle cuma gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 3 günlük ‘tam kapanma’ gündeme geldi. Buna göre, kalabalık yerler ve AVM’lerin de kapanmasına yönelik yeni kararların da alınabileceği düşünülüyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, hafta sonu ile birlikte 3 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği belirtiliyor. Bu durumda 23 Nisan, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine evlerde kutlanacak.

Henüz 3 günlük tam kapanma konusunda net bir bilgi bulunmazken, Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve İçişleri Bakanlığı’nın ek bir genelgesiyle bu yönde bir karar alınabileceği ifade ediliyor.

DAHA SIKI YASAKLAR MI GELİYOR?

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak kabinede tartışılacak. Kabinede iki hafta sürecek daha sert tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor.

Öte yandan Kabine toplantısında, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların alınabileceği kaydediliyor.