Afyonkarahisar haberleriGündem

23 askere Koronavirüs karantinası!

Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan 2 er ile onlarla temaslı olan 20 er ve 1 astsubay Afyonkarahisar'da öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

Koronavirüs (Covid-19) Türk Silahlı Kuvvetler’e (TSK) sıçradı. Afyonkarahisar’da, Koronavirüs testi pozitif çıkan 2 er ile onlarla temaslı olan 20 er ve 1 astsubay öğrenci yurdunda karantinaya alındı. Edinilen bilgiye göre; Afyonkarahisar’daki Asker Alma Daire Başkanlığı’nda vatani görevini yapan 2 erin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine harekete geçen Sağlık İl Müdürlüğü, testi pozitif çıkan 2 asker ile onlarla temaslı olduğu belirlenen 20 er ve bir astsubayın karantinaya alınmasını kararlaştırdı. 1’i astsubay toplam 23 asker, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Tınaztepe Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Askerlerden testi pozitif olan 2’si ambulansla ve özel kıyafetli sağlık ekipleri eşliğinde yurda getirilirken, diğerleri ise askeri plakalı minibüslerle getirildi. Maske ve sosyal mesafe kurallarına göre koltuklara tekli oturdukları gözlenen askerler akşam saatlerinde karantinayı geçirecekleri yurda giriş yaptı. Askerlerin durumuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu