Gündem

210 personel AA muhabiri aramayı sürdürüyor

Bayburt ile Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı’nda dün yol açma çalışmalarını takip ederken Derebaşı Virajları’nda bastığı kar kütlesinin  kopması sonucu uçuruma yuvarlanan AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı’yı arama çalışmaları 210 personelle devam ediyor.

VALİLİKTEN YAZILI AÇIKLAMA

Bayburt Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, dün Aydıntepe  ilçesinin Dumlu köyüne bağlı Soğanlı Yaylası Derebaşı Virajları mevkisinde  yürütülen yol açma çalışmalarını görüntüleyen Nişancı’nın uçuruma yuvarlandığı  bilgisinin alınması üzerine İl Jandarma Komutanlığı, AFAD, 112 Acil Servis ve  UMKE ekiplerinin hızla olay mahalline sevk edildiği bildirildi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM

Bölgeye intikal eden tüm ekiplerin Bayburt Valiliği koordinasyonunda  arama kurtarma çalışmalarına başladığı belirtilen  açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Çalışmalara takviye amacıyla Erzurum ve Trabzon AFAD Müdürlüğü,  Erzurum ve RizeJandarma Komutanlıklarından Jandarma Arama Kurtarma timleri ile  arama kurtarma köpekleri ve Erzurum Bölge Komutanlığından yönlendirilen Skorsky  genel maksatlı helikopter bölgede devam eden arama kurtarma faaliyetlerine  katıldı. Gece şartları dolayısıyla görüş mesafesinin azalması, iklim koşulları ve  bölgenin aşırı sarp arazi yapısı nedeniyle saha ekipleri gün boyu devam eden  çalışmalara saat 22.00’de ara verdi. Saha ekiplerinin bölgeden çıkması üzerine  ElazığİHA Komutanlığından 1 İHA arama yapmak amacıyla görevlendirildi. Bölgede  saat 22.10’da faaliyet icra etmeye başlayan ve gece boyunca süren arama kurtarma  çalışmalarında şu ana kadar herhangi bir iz ve emareye rastlanılmadı.”

210 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Bugün sabah saatlerinde tekrar başlayan çalışmalara Jandarma Özel  Asayiş Komutanlığından 8 kişilik su altı arama kurtarma timi ile 4 kişilik dağ  arama kurtarma unsurlarının da katıldığı bildirilen açıklamada, “Arama kurtarma  faaliyetleri için devletimizin ilgili birimleri tarafından gerekli bütün araç ve  ekipman desteği sağlanmış olup 210 personelle çalışmalara yoğun bir şekilde devam  edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın