GündemManşet

2021 Bedelli askerlik ücreti belli oldu!

Bedelli askerlik yapmak isteyenleri üzecek bir gelişme yaşandı. 2020 yılında ocak–haziran ayları döneminde 35 bin 054 TL olan bedelli askerlik ücretine 2021 zammı geldi. Bu sene bedelli askerlik yapmak isteye vatandaşlar, 39 bin 788 TL ödeme yapacaklar.

Bedelli askerlik ücretleri bu sene arttırıldı. Türkiye’de yaşayan gençlerin büyük merakla araştırdıkları 2021 bedelli askerlik ücretleri, 39.788 TL oldu.

Yurt dışında yaşayanlar için fiyat ayarlaması

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dövizle askerlik bedelleri de kur ayarlaması yapılacak. Askerlik başvurusu yapan gurbetçilerin ödeyeceği para tutarı, Merkez Bankası’nca yılın ilk mesai günü tespit edilen döviz alış kuruna göre euro veya karşılığı konvertibl döviz olarak hesaplanıyor.
AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM’ye sunulan çeşitli askeri kanunlarda değişiklik yapan yasa teklifinde konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılıyor. Buna göre, gurbetçilerin ödeyeceği dövizle askerlik bedeli, başvuruyu yaptıkları tarihteki döviz kuru esas alınarak hesaplanacak.

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.