Eğitim

2020 YKS TYT ve AYT sınavı kolay mıydı, zor muydu? Soru ve cevaplar ne zaman yayınlanacak?

Dün birinci oturumu gerçekleştirilen ve iki milyondan fazla öğrencinin girdiği YKS’nin bugün ikinci oturumu gerçekleşti. Alan Yeterlilik Testi’de (AYT) ter döken öğrenci ve onları kapıda bekleyen yakınları sınav hakkında araştırmalara başladı. Peki, 2020 YKS TYT ve AYT sınavı kolay mıydı, zor muydu? Soru ve cevaplar ne zaman yayınlanacak?

Bugün saat 10:15’te gerçekleştirilen YKS’nin ikinci oturumu AYT saat 13:15’te sona erdi. Sınavda ter döken öğrenci ve yakınları tarafından sınav hakkında yapılan ilk yorumlar merak ediliyor. Sorular henüz yayınlanmadı. Ancak ÖSYM tarafından yapılan açıklamada soruların ne zaman paylaşıma açılacağı dün kamuoyuna duyuruldu.

Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan ÖSYM, “Yarın YKS’nin tüm oturumları tamamlandıktan sonra, planlandığı gibi soruların tamamı kamuoyuyla paylaşılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Üçüncü oturum ne zaman?

YKS’nin üçüncü ve son oturumu Yabancı Dil Testi ise bugün saat 15:45’te başlayacak. YKS sınavları nedeniyle 81 il genelinde alınan sokağa çıkma kısıtlaması ise bugün saat 18:30’da sona erdilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler