Gündem

2020 Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? Kaç gün tatil? Kısıtlama var mı? Tatil uzayacak mı?

Ramazan Bayramı üzerinden geçen zaman sonrasında Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. İnternet sayfalarında, Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? Kaç gün tatil? Kısıtlama var mı? Tatil süresi uzatılacak mı? soruların cevapları araştırılıyor. Bu soruların cevaplarını haberimizde derledik.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Bu nedenle özellikle tatil planı yapan vatandaşlar Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağını merak ediyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişkin açıklamada bulunmuş, “Bilim Kurulu’nda Kurban Bayramı’nda kısıtlılık olmasıyla ilgili herhangi bir durum gündeme gelmedi. Kurban Bayramı’na epey bir zaman var. Dolayısıyla önümüzdeki haftalar vakanın seyri bu anlamda belirleyici olacak. Bu dönemde Bilim Kurulu’nda gündeme gelmediği için net bir şey söylemem doğru olmaz. Kurban Bayramı’nda doğrusu kısıtlılık olabileceğini, hangi şartlarda olabileceğini şimdiden söylemem zor. Büyük oranda Ramazan’da olduğu gibi olmayacağı kanaatindeyim. Zaten kararı verecek olan da bu konuda Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın iradesi olmuş olur. Önümüzdeki haftalar pandeminin seyrini görmemiz olacak. Belirleyici olan odur.” İfadelerini kullanmıştı.

Kurban Bayramı ne zaman?

Bu sene Kurban Bayramı 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos Pazartesi günü son günü kutlanacak. Vatandaşlar tarafından tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyor. Ancak Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması şu an pek olası görülmüyor.

İlgili Makaleler