Eğitim

2020 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı!

Kamuda çalışmak isteyen vatandaşlar için önemli bir gelişme yaşandı. 2020 KPSSÖn Lisans: Branş bazında sıralamalar açıklandı. ÖSYM bu kapsamda resmi internet sayfası üzerinden açıklamada bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, devlet memuru olmak isteyen vatandaşlar için bugün yeni bir açıklamada bulundu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 2020 KPSS-Ön Lisans: Branş bazında sıralamalara, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerini söyledi.

İşte ÖSYM tarafından yapılan açıklama:

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.
Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu