Kamu

2020 Gardiyan (İnfaz koruma memuru) alımları ne zaman? Başvuru şartları neler ve maaşlar ne kadar?

Bu sene infaz koruma memuru (gardiyan) olarak çalışmak isteyen vatandaşlar alım araştırmaları yapıyorlar. Peki, Adalet Bakanlığı tarafından gardiyan alımına ilişkin açıklama yapıldı mı? 2020 Gardiyan (İnfaz koruma memuru) alımları ne zaman? Başvuru şartları neler ve maaşlar ne kadar? Cevabı haberimizde…

Türkiye’de devlet kurumlarına bağlı olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, bakanlıklar tarafından verilen ilanları araştırıyorlar. Bu kapsamda 2020 yılı içerisinde gardiyan (İnfaz koruma memuru) alımlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Adalet Bakanlığı gardiyan alımları hakkında açıklama yaptı mı?

Gardiyan alımları ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül daha önce yaptığı açıklamalarda Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne personel alımları gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Gül tarafından yapılan açıklamalarda, “Maliyeden onay çıkınca infaz koruma memuru, katip ve adli personel alımı alımı yapacağız” denildi. Ancak alımların ne zaman yapılacağına dair kesin bir açıklama henüz yapılmadı.

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Olmak İçin Başvuru Şartları:

30 yaşını aşmamış olmak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

En az lise diplomasına sahip olmak

Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm’den uzun olmak

Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

KPSS’den en az 70 puan almış olmak

Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

Gardiyan maaşları ne kadar?

Gardiyan maaşları personelin medeni durumu, hizmet yılı, kademe derecesi ve mezuniyet durumuna göre farklılık göstermektedir. 2020’de gardiyanların ortalama maaşı altı aylık ilk dönemi için 3,927 TL olarak ödeniyor.

İlgili Makaleler