Ekonomi

2020 emekli ve memur maaşlarına ne kadar zam geldi? SSK, BAĞ-KUR Ocak zammı!

Emekli ve memurların merakla beklediği enflasyon farkı zammının duyurulmasıyla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı ocak zammı ile yüzde 6.5 oranında arttı. Memur ve emeklilerinin maaşı da toplu sözleşme ve farkla yüzde 5.5 arttı

Memur ve memur emeklileri de yüzde 4 toplu sözleşme zamlarına ilaveten yüzde 1.50 enflasyon farkı alacak. Memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı temmuz ayında aldıkları yüzde 5’lik zamma göre belirleniyor.

6 aylık enflasyonun yüzde 5’i aşan 1.50’lik kısmı fark oalrak maaşlara ekleniyor. Böylece memur ve memur emeklileri çifte zam almış oluyor.

EK ÖDEME DE VERİLİYOR

Emeklilerin taban maaşlarına eklenen yüzde 6.50’lik zam dışında yüzde 4 ek ödeme veriliyor. Öte yandan ek ödemelerde de artış meydana geldi. 2 bin TL maaşı olan bir vatandaş, aralık ayı itibariyle 80 TL ek ödeme alıyordu. Bu emeklinin maaşı yüzde 6.50 zamla birlikte 2.129 lira 80 kuruş olacak.

Yüzde 4 ek ödeme ile yatacak para 2 bin 215 TL olacak. SSK VE BAĞ-KUR emeklileri bu ay içinde zamlı maaşlarını alacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı