Eğitim

2020 ALES sınav giriş belgeleri erişime açıldı!

Akademik kariyer yapmak isteyenlerin takip ettiği ALES sınavı ile ilgili ÖSYM’den önemli bir açıklama geldi. Resmi internet sayfası üzerinden duyuru yapan ÖSYM ALES/2 sınav giriş belgeleri erişime açıldığını bildirdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), ALES sınavına katılacak adaylar için duyuruda bulundu. İnternet sayfası üzerinden açıklama yapan ÖSYM sınava katılacak adayların, 26 Kasım 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren sınav giriş belgelerine ulaşabileceklerini bildirdi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada konuya ilişkin olarak şu ifadeler kullanıldı:

06 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.
Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 26 Kasım 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

06 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-ALES/2 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu