Ekonomi

2019 SSK – Bağ-Kur emekli temmuz ayı maaş zammı ne kadar olacak? İşte zam tablosu

2019 SSK ve Bağ-Kur emeklileri temmuz ayında ne kadar zam alacak? İşte enflasyon verilerine göre emekli maaş zam tablosu ve tüm detaylar…

YENİ MAAŞ HESAPLAMALARI YAPILDI

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine temmuz’da enflasyon zammı yapılacak. Hem gerçekleşen enflasyona hem de tahminlere göre yeni maaşları hesapladı.

NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisine temmuzda  bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon oranında zam yapılacak. Ocak-Nisan enflasyonu yüzde 4 çıktı. Yani 4 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı yüzde 4 görünüyor. Bu oran mayıs ve haziran enflasyonuna göre artacak ya da azalacak.

KESİN ORAN 3 TEMMUZDA BELLİ OLACAK

Kesin oran ise Türkiye İstatistik Kurumu’nun Haziran enflasyonunu açıklayacağı 3 Temmuz’da öğrenilecek.

ENFLASYON TAHMİNİ VE ZAM ORANLARI

Merkez Bankası’nın son beklenti anketinde ilk 6 aylık enflasyon için ‘yüzde 6.7’ tahmini çıktı. Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 6.7 olacak.

Buna göre maaşlarda 75 ile 361 lira arasında artış görülecek. En düşük aylık bin 200 lira 89 kuruşa, en yüksek aylık 5 bin 751 lira 88 kuruşa çıkacak.

2 bin liralık maaş 2 bin 134, 3 bin liralık maaş 3 bin 201, 4 bin liralık maaş 4 bin 268, 5 bin liralık maaş ise 5 bin 335 liraya yükselecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı