Ana Sayfa Kamu 2019 PTT Personel Alımı Tarihi Açıklandı! PTT Personel Alımı Tarihi için son...

2019 PTT Personel Alımı Tarihi Açıklandı! PTT Personel Alımı Tarihi için son dakika gelişmeleri

2019 yılında PTT personel personel alımının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Bu konuda PTT’den personel alım ilanı bekleyen adayları sevindirecek haber geldi. Birlik Haberleşme Ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Budak 2019 yılı PTT personel alımı için resmi açıklamayı duyurdu.

Ömer Budak kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda PTT personel alımı konusunda detayları duyurdu.

Birlik Haber-Sen ve PTT A.Ş. Personel Alımları kapsamında paylaşımda bulunan Ömer Budak, PTT personel alımı için PTT genel müdürlüğü tarafından verilen yanıtı takipçileriyle paylaştı.

2019 YILI PTT PERSONEL ALIMI İÇİN RESMİ CEVAP GELDİ

2019 Nisan ayı Kurum İdari toplantı raporunu paylaşan Ömer Budak PTT’ye personel alımının ne zaman yapılacağı konusunda PTT’ye iletilen soruyu ve cevabı paylaştı.

İşte raporda yer alan ifadeler;

Birlik Haber- Sen tarafından PTT A.Ş’ye personel alımının yapılması konusunda sorulan soruda;

Birlik Haber- Sen:

Genel merkezimizce Türkiye genelindeki Başmüdürlüklere bağlı iş yerleri bünyesinde, il Başkanlarımız ve işyeri temsilcilerimiz ile yapmış olduğumuz teşkilat çalışmaları ile toplantılarda, PTT A.Ş. bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

Bu nedenle,

PTT A.Ş bünyesinde hizmet kalitesinin artırılması, iç ve dış müşteri yakınmalarının önlenmesi ve memnuniyetinin sağlanması, personel eksikliği ve yetersizliği nedeniyle yaşanılan sorun ve problemlerin ortadan kaldırılması bakımından PTT A.Ş bünyesinde izin rapor emeklilik tayin durumlarında ilgili personellerin yerlerinin doldurulması hususu göz önünde bulundurularak acilen personel alımının yapılmasını talep ediyoruz.

PTT A.Ş tarafından 2019 yılı PTT personel alımı konusunda verilen yanıtta ise;

“2019 yılı son çeyreğinde personel alımı yapılması planlanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

RAPORUN RESMİ DOSYASI

PTT personel alımı konusunda paylaşılan rapor şu şekilde;

Ömer Budak PTT personel alımı hakkında yaptığı açıklamasında ise;

“Birlik Haber-Sen ve PTT A.Ş. Personel Alımları

Birlik Haber-Sen olarak çeyrek asırdır; Basın, Yayın ve İletişim hizmet kolundaki çalışanlarımız adına mücadele etmeye ve kazanımlarımıza her geçen gün bir yenisini ekleyerek büyümeye devam ediyoruz.

Çeyrek asırlık mücadelemizin içinde PTT A.Ş. çalışanlarımızın mali, özlük ve sosyal haklarının yanı sıra yaşanan personel eksiklerini de her mecrada dile getirerek çözümü yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bizler özellikle inanıyoruz ki, PTT A.Ş. de yaşanan personel eksikliği sorununun üstesinden gelirsek çalışanlarımızın performanslarında ve çalışma ortamlarında olumlu yönde gelişmeler yaşanacaktır. Sürdürdüğümüz bu mücadelelerin neticesinde PTT A.Ş. 2015 yılından bu yana 6030 personeli bünyesine katarak büyük bir rekora imza atmıştır.

Ancak bazı dönemlerde bazı kuruluşlar tarafından engeller de gelmiş ve gelmeye devam etmektedir. Bunların başında 2017-2 alımlarında KESK’e bağlı Haber-Sen alımlar sırasında ortaya koyduğu çalışmadır. Haber –Sen o dönemde açtığı dava ile alımları durdurmaya çalışarak, PTT A.Ş. bünyesine girme hayalleri kuran arkadaşlarımızı büyük bir hüsrana uğratmıştır. Bizler Birlik Haber-Sen olarak bu ve bunun gibi müdahalelere her zaman karşı durarak, Siyasi ve Bürokratik mücadelemizi vererek kararname çıkarttırıp personel alımlarını devam ettirdik.

Merakla beklenen 2019 yılında beklenmekte olan alımlar yine Birlik Haber-Sen’in en önemli taleplerinden biri olarak yıl başından beri üzerinde çalışılan bir konu olmuştur. Gerek KPDK toplantılarında gerek Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantılarında sürekli vurguladığımız alımlar konusunda sevindirici gelişmeler yaşanmıştır.

Yapılan son Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısında PTT A.Ş.’den olumlu bir yaklaşım sergilenmiş ve 2019 yılının son çeyreğinde gerekli çalışmaların başlatılacağının sözü verilmiştir. Genel Yetkili Sendika olarak bu sözün takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Birlik Haber-Sen ailesi olarak her zaman sizlere güzel haberler vermek için çaba sarf ettik ve sizleri vereceğimiz haberlerle mutlu etmeye devam edeceğiz. Bizleri ortaya koyduğumuz çalışmalar sırasında destekleyen ve sonsuz güvenleriyle bizleri onure eden başta üyelerimiz olmak üzere tüm takipçimiz olan aday arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” ,ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Haberler

Zerrin Özer Murat Akıncı ile barıştı!

Şarkıcı Zerrin Özer Murat Akıncı ile evlendikten 36 saat sonra boşanmıştı. Murat Akıncı dolandırıcılıkla suçlanırken boşandığı eşi ile tekrar barışması gündemde bomba etkisi yarattı.ŞAŞKINA...

Dikkat! Kışın bu yiyecekleri yemeyin

Kış aylarında hastalıklardan korunmak istiyorsanız bu yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Mevsimine göre beslenmek insan sağlığı açısından çok önemli. Peki kışın hangi yiyeceklere dikkat etmeliyiz? İşte...

Aydın Nazilli’de 59 yaşındaki adam intihar etmeye kalkıştı!

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 59 yaşındaki Hüseyin İ., işlettiği Nazilli Belediyesi'ne ait Zafer Mahallesi'ndeki Cumartesi Kapalı Pazaryeri'nde bulunan umumi tuvaletin yapılan yeni ihalesini kaybedince bunalıma...

İzmir Konak’ta operasyon! 4 bin 48 gümrük kaçağı cep telefonu aksesuarı ele geçirildi!

İzmir'in Konak ilçesinde bir iş yerinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi, bir iş yerinde gümrük kaçağı olduğuna dair ihbar aldı. İhbar üzerine...

Son Yorumlananlar