Kamu

2019 Bekçi alımı sınav tarihi ne zaman? Sınav konuları neler? Tarih açıklandı mı?

2019 Bekçi alımı sınav tarihi ne zaman? Sınıva konuları neler? İşte tüm detaylar…

BEKÇİ ALIMI SINAV TARİHİ AÇIKLANDI MI?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete’de yayımlanarak Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak üzere bekçi alımı yapılacağının duyurulmasının ardından 1 nisan tarihine kadar başvurularını tamamlayan adaylar heyecanla bekçilik sınavı ne zaman 2019 ve bekçilik sınav tarihi açıklandı mı? sorularını merak ediyor. Adaylar, bekçi olma hayaliyle sınav gününü beklerken Bekçilik sınavı ne zaman 2019? Bekçilik sınav tarihi açıklandı mı? gibi konuları araştırıyor. Peki Bekçilik sınavı ne zaman 2019? Bekçilik sınav tarihi açıklandı mı? 

2019 BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN? 

Sizler için hazırladığımız özel içerikten bekçilik sınavı tarih ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

SINAV HAZİRAN BAŞINDA YAPILACAK

Bekçi olma hayaliyle başvurularını tamamlayan binlerce adayın zihninde, bekçilik sınav tarihi ne zaman açıklanacak soruları dolaşıyor. Polis Akademisi Başkanlığı’nın yürüttüğü sınav ve mülakat süreciyle ilgili kurumdan herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak bir önceki bekçi alımlarındaki süreç takvimi incelendiğinde, 27 Mayıs’ta başlayan başvuru alımlarının bitiminin ardından sınav tarihi 6 Temmuz’da açıklanmıştı ve bekçi adayları sınava 20 Ekim tarihinde girmişti. Bu bilgiler ışığında bu dönemde yapılacak sınavın 2019 haziran ayının son haftası veya temmuz ayının ilk günlerinde yapılması bekleniyor.

BEKÇİLİK SINAVI KONULARI NELER?

Mahalle bekçiliği yazılı sınavı, test şeklinde yapılır. Sınavda adaylara beş şıklı, çoktan seçmeli, yüz soru sorulur. Yapılacak sınavda sorulacak soruların konuları aşağıda belirtilmiştir:

Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20

Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15

Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15

Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20

GENEL TOPLAM 100

YAZILI SINAVDAN EN AZ KAÇ PUAN ALMAK GEREKİR?

Mahalle bekçisi adayın, yazılı sınavda yüz puan üzerinden en az elli puan alması gerekir. 100 soru olacak en az 50 tane doğru yapmanız istenecektir. Elli puan alamayan aday elenir ve bekçilik fiziki parkur sınavı ve sözlü mülakata katılamaz. Bakanlık ihtiyaçlar çerçevesinde başarı puanını değiştirebilir; arttırabilir ya da azaltabilir. Yazılı sınavda yanlışlar doğruları götürmeyecek ve her soru bir puan olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı