Ekonomi

2. el araba alacaklar dikkat: Fiyatlarla ilgili flaş açıklama!

2. el araba alacak vatandaşlar tarafından fiyatlarla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Koronavirüs salgının etkisi ve bankaların kredi faizlerinin yüksek olması nedeniyle araba piyasalarında durgunluk yaşandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni kararlarla birlikte 1 Temmuz’dan itibaren yasakların kalkmasıyla 2. el araba piyasasının hareketlenmesi bekleniyor.

İkinci el araba alacak herkesi ilgilendiriyor. Sektör temsilcileri önümüzdeki süreçle ilgili bilgi verdi. İkinci el otomobil piyasasının pandemi ve kısıtlamalardan dolayı kötü bir sezon geçirdiğini söyleyen galerici Yunus Ete “Havaların ısınması ve bayram öncesi kısıtlamaların esnetilmesiyle ikinci el otomobil piyasasında bir hareketlilik başladı. Araç fiyatlarının düşmesini bekleyen insanlar vardı ama araç fiyatlarının düşeceğini düşünmüyorum. Bayram sonrasında ise aşılanmanın yaygınlaşmasıyla otomobil piyasası da dâhil her şeyin düzeleceğini umuyoruz” dedi.

‘2. EL OTOMOBİL ALIM SATIMLARI ARTIYOR’

Bayram öncesi dönemlerde otomobil alımlarının arttığına dikkat çeken galerici Uğur Potur ise “İkinci el otomobil piyasasında hareketlilik başladı. 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların kalkmasıyla piyasaların eski günlerine döneceğini öngörüyoruz. Müşterilerimiz gelmeye başladı fakat otomobil kredi faizlerinin düşmesini istiyorlar. Havalar ısındı, önümüzde de bayram var. Bu dönemlerde ikinci el otomobil alım satımları artıyor. Bizde bu dönemde piyasaların hareketlenmesini bekliyoruz” diye konuştu.