Gündem

19 yolcunun bulunduğu otobüs cayır cayır yandı!

Diyarbakır'dan İstanbul'a yolcu taşıyan otobüsün motor kısmında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Otobüs cayır cayır alev alırken 19 yolcu canını kıl payı kurtardı.

Diyarbakır’da İstanbul’a yolcu taşıyan otobüste nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Şoförün durumu fark etmesi sonucu otobüste bulunan 19 yolcu kıl payı kurtulmayı başardı.

Yangının erken fark edilmesi olası bir faciayı önledi.

TRAFİKTE KUYRUK OLUŞTU

İhbar verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve acil servis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alev alev yanan yolcu otobüsüne müdahale ederken polis ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Acil servis ekipleri otobüsten kurtulan yolcular için hazır bekletildi. Kuzey Marmara yolunu kaplayan dumanlar trafikte kısa süreli kuyrukların yaşanmasına neden oldu.

“VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ”

Nişanlısını görmeye giden bir yolcu, “Arabadaydık bir anda böyle dumanlar yükseldi. Allah’tan şoför sakin bir şekilde park haline çekti. Biz indik araba patlamaya başladı. Alev alev yandı. Diyarbakır’dan geliyorum. Diyarbakır’da nişanlımı görmeye gitmiştim. Allah’tan verilmiş sadakamız varmış kimsenin başına gelmesin.” dedi.

Öte yandan yangında ölen ya da yaralan olmazken yolcu otobüsü kullanılamaz hale geldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu