Gündem

19 yaşındaki kadın hastane tuvaletinde doğum yapıp bebeğini çöpe attı!

İstanbul’da 19 yaşındaki genç bir kadının gittiği hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. Genç kadından şüphelenerek tuvalette inceleme yapan görevliler çöp kutusunda peçete ile örtülmüş bebek buldu.

İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üzücü bir olay yaşandı. Sabah’ın haberine göre, 19 yaşındaki E.U. isimli bir kadın kanaması olduğunu belirterek ve karın ağrısı ile acil servise giriş yaptı. Muayenede hamile olmadığını söyleyen genç kadın daha sonra tuvalete gitti. Tuvaletten çıktığında görevlilerden yardım isteyen kadının ardından görevliler şüphelenerek tuvaleti kontrol etti.

Üzerini tuvalet kağıdı ile örtmüş

Tuvalette yapılan kontrollerde çöpün içinde üzeri tuvalet kağıdı ile örtülmüş bebek bulundu. Kordonunun kesildiği bebek hemen yoğun bakıma alındı.
Hastanede tedavi gören genç kadın ise ablası ile kaldığını ve bir erkek arkadaşı olduğunu söyledi. Daha önce hastaneye kontrole giden ancak daha sonra gitmediğini belirten 19 yaşındaki anne tuvaletteyken birden bebeğin doğduğunu, şok olduğunu, çok korktuğunu, bu nedenle bebeği çöpe bıraktığını açıkladı. Durum üzerine harekete geçen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bebeği devlet korumasına aldı. Olay hakkında polis soruşturması ise devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu