Gündem

18 yaş üstü olan herkesi ilgilendiren açıklama: Bakan Koca duyurdu!

Türkiye’de corona virüsü salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Koca önemli açıklamalarda bulunuyor. Son olarak Bakan Koca 18 yaş üstü olan herkesi ilgilendiren açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twiter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile 18 yaş üstünü yaş üstünü aşıya çağırdı. Bakan Koca açıklamasında, “Aktif vakaların yüzde 40’ının 23 yaş altı kişiler olduğu bilgisini sizlerle paylaştık. Dikkatli davranalım. 18 yaş üstüysek aşılarımızı olalım” ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Koca’nın son açıklamaları

Günaydın, Çantalar hazır mı? Gençler, kahvaltımızı yaptık mı? Mesajım anne babalara, çocuklara, üniversitelilere: Dün, Bilim Kurulu toplandı. Aktif vakaların %40’ının 23 yaş altı kişiler olduğu bilgisini sizlerle paylaştık. Dikkatli davranalım. 18 yaş üstüysek aşılarımızı olalım.

ENDİŞE ETMEYİN. Aşı oranımız yükseliyor, Maviye geçen illerimiz artıyor. Tam doz aşı, yakalanmanız durumunda, hastalığı hafif geçirmenizi sağlıyor. ENDİŞE EDİN. Maske kullananlar azaldı, sosyal mesafeye hassasiyet zayıf. Aşıları henüz eksik olan çok sayıda insan var.

ŞİDDET! Olayların çoğu medyaya yansımıyor. Beyaz Kod uygulamasına çok az durumda başvuruluyor. Dünyada rastlanmayan bir ifade bizde sık sık haber başlığı: “Sağlıkta şiddet!” Şanlıurfa’da bir aile hekimliğimizde yeni bir örneğini yaşadık. Asla toleransımız yok. Gereği yapılacak!