EkonomiGündem

1798 TL Olan Ödemeler Hesaplara Yatırılmaya Başladı

Milyonlarca yaşlı, bakıma muhtaç hasta ve engelli vatandaşın beklediği maddi destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Her ayın 15’i ve 31’i aralığında yatan maddi destekler illere göre hesaplara aktarılıyor. Milyonlarca vatandaşın beklediği evde bakım ücretleri 22 Aralık 2021 tarihi ile o illere yattı.

Evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engeli bulunan vatandaşların bakımını üstlenen yakınlarına yatan evde bakım ödemeleri yatırılmaya başlandı. Evde bakım aylığı kaç TL oldu? Evde bakım aylığı alan vatandaşlar paralarının yattığını nereden sorgulayacak? Peki 22 Aralık 2021 tarihinde evde bakım aylığı hangi illere yattı?

Evde Bakım Aylığı Yatan İller

Bakıma ihtiyaç duyan engelli ve hasta vatandaşların bakımını üstlenen yakınlarına devlet her ay destek vermeye devam ediyor. Her ayın 15’i ve 30’u arasında yatan maaşlar bazı durumlarda erken yatabiliyor. Evde Bakım aylığı Aralık ayı ödemeleri o illere yatmaya başladı. Evinde hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara devlet tarafından ödenen aylık gelir Edirne, Tokat, Çanakkale, Ordu, Diyarbakır, Antalya, Karabük, Osmaniye, İstanbul, Zonguldak, Uşak, Kocaeli, Balıkesir, Konya, Samsun, Niğde, Bilecik, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Manisa, Sakarya, Malatya, Çorum, Bursa, Gaziantep, Giresun, Eskişehir, Adana, Aksaray, Düzce, Kayseri, Hatay ve İzmir illerine yatmaya başladı. Diğer illere de önümüzdeki günlerde yatması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Nereden Sorgulanıyor?

2021 yılı için 1798 TL olarak belirlenen evde bakım aylığı e-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor. Evde bakım aylığı ödemelerini sorgulamak için E-Devlet arama motoruna ‘Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama’ yazılarak sorgulama yapılabiliyor