Gündem

17 Mayıs tarihine kadar sürecek kısıtlamada bir ilde flaş karar: Marketlerde bu ürünlerin satışı yasaklandı!

17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma uygulamasında bir ilden flaş bir karar alındı. Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı. Satışı yasaklanan ürünlere ulaşılması için engelleyici fiziki tedbir alınacak.

Pandemi nedeniyle 81 ilde tam gün sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı sürecinde marketler için de yeni kararlar alındı. Son olarak Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu sokağa çıkma kısıtlamasında açık olan market ve süpermarketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışındaki ürün satışına kısıtlama getirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler duyuruldu:

“İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 27.04.2021 tarih ve 23 nolu kararı ile sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde çalışmalarına izin verilen market ve süpermarketlerin satış yaptığı ürünler arasında bulunan inşaat malzemesi, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye, otomotiv, züccaciye, hırdavat ve giyeceklerin satışına izin verilmemesine, bu marketlerin müşterilerin bu ürünlerin satıldığı reyonlara ulaşmasını engelleyici fiziki tedbirleri almalarına karar verildi”