Gündem

17 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı! Hayatını kaybedenlerin sayısı arttı

Türkiye’nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı. Peki, 17 Aralık bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 243 oldu, vaka sayısı ise 27.515 oldu. Bugünkü yeni hasta sayısı da 4.209. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Aktif hasta sayısı da azalmaya devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice vermeye başladı.” dedi.

17 ARALIK TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 27.515

Yeni Vefat sayısı: 243

Bugünkü test sayısı: 206.102

Bugünkü iyileşen sayısı: 30.494

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bakan Koca, ”Bugün tespit edilen 4.209 hastamız var. Ağır hasta sayımız uzun bir aradan sonra düştü. Aktif hasta sayısı da azalmaya devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice vermeye başladı. Bunu sürekli hale getirecek olan bizleriz. Sonuç alana kadar mücadele edelim.” dedi.