Magazin

17 Ağustos 2022 Masterchef Türkiye’de Kazanan Kim Oldu? 16’ıncı Önlüğü Hangi Yarışmacı Aldı?

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programlarından MasterChef Türkiye, 5’inci sezonunda da izleyiciler tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna’nın jüri koltuğunda oturdukları yarışmada, şu günlerde ana kadroya girecek olan yarışmacılar arasında düzenlenen eleme turları, izleyicilerin dikkatlerini çekiyor.

1 Temmuz tarihinde başlayan yeni sezonunda eleme turlarını tek tek tamamlayarak 48 kişilik bir ekip oluşturan ve ekibi 16 kişiden oluşan 3 gruba bölen fenomen yarışma programı, her gruptan 6 ana yarışmacı seçmek adına son final elemesini yapıyor. 3’üncü grubun elemelerinin düzenlendiği şu günlerde 16’ıncı önlüğün sahibi olan yarışmacı adayı MasterChef tutkunları tarafından oldukça merak edildi.

Dün akşam yeni bölümü ile ekranlara gelen MasterChef Türkiye yarışması, iki etaptan oluşan bir eleme sistemi ile ana kadroya girecek olan 16’ıncı kişinin belirlenmesini sağladı. Yarışmacılar arasındaki kıyasıya rekabet, ekranlardan izleyicilerin evlerine taştı.

FIRIN SÜTLAÇ YAPTILAR!

MasterChef Türkiye’nin dün yayınlanan yeni bölümünde yarışmacılar ilk etap yemeğini öğrenmek üzere stüdyoya geldiler. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, 3 grubun kalan yarışmacı adaylarından fırın sütlaç yapmalarını istedi ve süreyi başlattı.

EN İYİ SÜTLACI YAPTILAR!

Sürenin başlamasının ardından stüdyoda koşturmaya başlayan yarışmacı adayları, en iyi fırın sütlacı yapmak için kıyasıya yarışmaya başladılar. 16’ıncı ana yarışmacı olabilmek için 2’inci etaba yükselmek isteyen yarışmacı adayları, tüm hünerlerini sergiledi. Sonuç olarak en iyi sütlacı yapan isimler Makbule, Ayaz, Barış, Göktuğ oldu ve yarışmacı adayları yaratıcılık etabına yükseldi.

KAZANAN BELLİ OLDU!

İkinci etapta şeflerin verdiği ana malzeme ile yaratıcı bir tabak ortaya koyarak MasterChef Türkiye’nin 2022 ana kadrosuna giren isim, Barış oldu.