EkonomiGündem

1611 TL yardım: Acele edip, e-Devlet üzerinden başvuru yapın! Paralar PTT’den alınacak

Devlet tarafından yapılan yardımlar merak konusu oldu. Bu yardımlardan biri de öğrenci destek paketi. e-Devlet üzerinden başvuru yapılması durumunda gerekli şartlar doğrultusunda 1611 TL ödeme yapılıyor.

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında öğrencilerin eğitim giderlerinin karşılanması için 1.611 TL nakit yardım sağlanıyor. PTT aracılığıyla hak sahiplerine 1611 TL ödeme yapılıyor.

1611 TL ÖĞRENCİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğrenci destek başvurusunda bulunmak isteyenler detayları merak ediyor. Desteğe e-Devlet üzerinden başvurabilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini tıklayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

E- devleT sistemine girip T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapmanız gerekli.

Daha sonra ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu‘ kısmına tıklamalısınız.

Sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru‘ kısmında çıkan form doldurup onaylandıktan sonra tebrik ederiz, başvurunuz tamamlanmış olur. Şimdi sıra başvurunuzun sonucu beklemekte.

1611 TL ÖĞRENCİ YARDIMI NE ZAMAN YATAR?

1611 TL öğrenci yardımı başvurunuzu yapıp onaylandıktan sonra her ay paranızı size en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınızla gidip ödemenizi alabilirsiniz. Bakanlık tarafından sağlanan öğrenci yardım paraları her ayın 15’inden itibaren hesaplara geçiyor.